x

ÖZEL ALTINYILDIZ ANAOKULUNDA BİR GÜN

Ana okulumuz 08: 30 ’ da eğitime başlar. Çocuklarımız sınıf öğretmenleri ve görevli personellerimiz tarafından karşılanır ve sınıflarına alınırlar.

Diyetisyenimiz tarafından hazırlanan sabah kahvaltısı 09: 00’ da öğle yemeği 12: 30’da ikindi kahvaltısı 15: 00’da yapılır.

Sınıflarımızda;

Serbest Zaman Etkinlikleri (Oyun Merkezlerindeki Etkinlikler)ile güne başlanır.

Türkçe Dil Etkinlikleri Hikaye öncesi(Parmak Oyunları, tekerlemeler ve bilmeceler vs.) Hikaye anlatma(Kukla ile anlatma, slayt ile anlatma, kitaptan okuma vs )

Hikaye Sonrası (Hikaye tamamlama, dramatizayson ,soru-cevap tekniği vs.)

Sanat Etkinlikleri Yoğurma maddeleri, kağıt işleri(kesme, katlama, yırtma, yuvarlama),baskı ve boya çalışmaları,kolaj çalışmaları ,proje çalışmaları vs.

Oyun Etkinlikleri Bahçe oyunları, salon-sınıf oyunları (eşli oyunlar, taklidi yürüyüşler, rontlar, halka oyunları) yarışmalı oyunlar, dinlendirici oyunlar.

Müzik Etkinlikleri Şarkı söyleme, şarkı öğrenme, müzikli dramatizasyon çalışmaları, ritim çalışmaları cd ile müzik dinleme vs.

Okuma-Yazma Çalışmaları   ses ve çizgi çalışmaları, kavram çalışmaları, matematik çalışmaları (eleştirme, gruplama sayı-renk,renk-şekil  ,grafik,örüntü vs)

Dikkat Ve Algı Çalışmaları

Fen Ve Doğa Çalışmaları Gezi-Gözlem, Deneyler, Laboratuar çalışmaları, bitki yetiştirme,hayvan besleme.

Mutfak Etkinlikleri Pasta süsleme, kurabiye yapma,yoğurt mayalama,meyve salataları,limonata hazırlama vs.

Akıl Oyunları Etkinliği  Çabuk öğrenmede geleceğin metodu olarak kabul edilen zeka oyunları ile çocuklarımızın akıl yürütme, problem çözme,iletişim kurma,Türkçeyi doğru,etkili ve güzel kullanma , eleştirel düşünme,yaratıcı düşünme ve girişimcilik becerilerini kazandırma.

Robotik ve Kodlama Etkinlikleri 

Manipülatif Çalışmalar  İpe boncuk dizme, mandal çalışmaları, ip bağlama,düğme-fermuar açma kapama,ayakkabı bağcık bağlama-açma.

Sosyal Etkinlikler  Doğum günleri kutlama, partiler (pijama, ters-düz, renk vs.),yılsonu gösterisi.

Aile Katılımları hafta sonu pekiştirici etkinlikler, veli görüşme saatleri, veliler ile telefon görüşmeleri ve çocuklarımızın bireysel gözlem formu defteri ile velilerin günlük bilgilendirilmesi, veli toplantıları.

Dinlenme Saati  Küçük yaş grubumuzda 13:00 – 15:00 saatleri arasında uyku saati, sınıf öğretmeni gözetiminde sağlanmaktadır.

Sağlık Hizmetleri Okulumuz hemşiresi tarafından çocuklarımız gelişim takipleri, aşı ve ilk yardım hizmetleri verilmektedir.

Yapılan bu etkinliklerle günlük aktivitelerimiz 17: 40’de sona erer, çocuklar öğretmenleri tarafından servis görevlilerine teslim edilerek,servislere güvenli binişleri sağlanmaktadır.

Yorum yaz